Eesti Muusikaauhinnad 2024 üllatab võitjaid kullatud auhindadega, mille on disaininud Leslie Laasner aka Leslie Da Bass. Võitjad selguvad 1. veebruaril Unibet Arenal. Gala punaselt vaibalt teeb eksklusiivse veebiülekande Tanja Mihhailova-Saar.
Eesti Muusikaauhinnad 2024 auhinna disaininud Leslie Laasner aka Leslie Da Bass on varasemalt sündmusel nii muusikuna laval esinenud kui ka ise auhindu vastu võtnud: „Kokku koos ansambel HU? arvestusega mäletamist mööda umbes 8 ja see paneb asjale ka teise pilguga vaatama – mida ma siis ise tegelikult võitjana koju viia tahaksin. See oli ka üks põhjuseid, miks selle ülesande erilise rõõmuga vastu võtsin.“
Eesti Muusikaauhindade uue trofee idee kannab nime “Mount EMArest”, mis kujutab oma olemuselt mäge, ehk siis mõttena on see kui säravaim tipp Eesti muusikamaastikul. Laual oli kümmekond kontseptsiooni, millest käesolev osutus valituks oma lihtsuse, värskuse ning moodsa disainiga. „Ülesannet lahendama hakates oli mul kinnisidee mitte kasutada ühtegi muusikalist klišeed, nagu noot, saksofon, kitarr, mikrofon jne mistahes sellised kujundid. Proovisin paralleeli vedada mingi muu kujundimaailmaga jäädes samal ajal hästi lihtsaks ja minimalistlikuks. Mägi pole iseenesest midagi uut ka trofeemaailmas, aga sellises tüpograafilises lahenduses ja muusikalises kontekstis tundus asi piisavalt värske ja lihtne. Teine kinnisidee mis tekkis, et trofee peab kindlasti sisaldama kulda. Ja mitte kassikulda vaid päris kulda. Uue trofee tipp ongi kullatud,“ selgitab autor rahulolevalt.
Auhind on terasest, nö origami voltimistehnikas, et vorm mõjuks õiges proportsioonis, aga ei läheks massiivseks metallikamakaks. Pinnaviimistluses on kasutatud ka roostet, mis sümboliseerib justkui mudast säravasse tippu tõusmist. Terasest on loodud tervikuna kivi faktuur. „Oluliseks pidasin veel trofee sobivust interjööri disainiga, et see poleks eksponeeritav vaid trofeeriiulil klassikaliste karikatega, mis igale poole ei sobi,“ kirjeldab Leslie oma äärmiselt põhjalikku nägemust. Trofee teostusel olid abiks mitmed osavad käed Tartust, laserlõiketehnika, painutusrobotid ja metallikunstnik Merilin Pedastsaar, kes kõik ideed ellu aitas kutsuda.
Sel aastal on Eesti Muusikaauhindade publikul eriti palju ja pikalt võimalik oma auhinda ootavaid lemmikuid jälgida, sest Kanal 2 eetris kell 19.30 algava gala otse-eetrile eelneb lausa kaks erinevat veebiülekannet otse sündmuskohalt. Nagu eelmiselgi aastal alustab kell 19.00 nii Andrei Zevakini YouTube’i kanalis kui Delfis jälgitav Andrei ja Robin Valtingi veebiintervjuude ülekanne Unibet Arena streami stuudiost.
Üllatusena teeb sel aastal gala punaselt vaibalt eksklusiivse veebiülekande Tanja Mihhailova-Saar, kes viib vaataja kõige esimesena selle õhtu erikülalisteni. „Eesti Muusikaauhinnad on aasta sündmus Eesti muusikamaastikul, mida ma ootan alati põnevusega. Aastatega on mul olnud au osaleda nii külalise, õhtujuhi kui ka esinejana. Seekord on mul suur rõõm astuda gala punasele vaibale hoopis teistsuguses rollis ja oma kolleege intervjueerida,“ on Tanja elevuses. Punase vaiba põnev sagin on kella 18.00st jälgitav Delfis ning Eesti Muusikaauhindade ja Tanja Instagrami kontodel.
Eesti Muusikaauhinnad 2024 võitjad selguvad 1. veebruaril Unibet Arenal. Eesti muusika aastasündmusel tunnustatakse Eesti silmapaistvamaid muusikatootjaid, esitajaid ja autoreid. Antakse välja 20 auhinda, millest 18 võitjad valis 160 liikmeline muusikaekspertidest koosnev žürii. Panus Eesti Muusikasse auhinna saaja valis Eesti Fonogrammitootjate Ühing. Rahval on võimalik oma lemmik Aasta Artist valida kuni 30. jaanuarini kestvas rahvahääletuses www.sky.ee portaalis.
Suurejoonelisel galal astuvad üles ALIKA, Bedwetters, NOËP, villemdrillem, Anett x Fredi, MARI KALKUN ja Panus Eesti Muusikasse laureaat Marju Länik. Lisaks astuvad erinumbriga üles gala õhtujuhid Birgit Sarrap & Stefan.
Kohapeal efektse show oma silmaga tunnistamiseks on gala piletid müügil Piletilevis.